Palmový olej: Levný zabiják

12. prosince 2016 v 14:46 | Karin |  Thoughts
Nemohla jsem si odpustit malou úvahu. Věřím tomu, že toto téma nyní řeší mnoho lidí. Jak jste na tom vy?

Palmový olej je v poslední době často omýlaným tématem. Jedná se o jeden z nejvyužívanějších rostlinných produktů posledních let. Existuje jen velmi málo výrobků, ve kterých byste tento druh oleje nenašli. I přes to, co se za jeho výrobou skrývá, je totiž využíván velkým množstvím předních potravinářských značek. A proč přesně palmový olej tolik dělí společnost?
V první řadě je palmový olej několikanásobně nezdravější než olej řepkový. Ve sto gramech palmového oleje najdeme 49 gramů nasycených mastných kyselin, kdežto v řepkovém pouhých sedm. Nasycené mastné kyseliny napomáhají k ucpávání cév a jejich nadbytečná konzumace vede k infarktům a kornatění tepen.
Asi nejdiskutabilnější je poté výroba "palmáče". Palmový olej pochází z palmy olejnice guinejské. Před třiceti lety měly plantáže 1500 km čtverečních. Nyní jich je stonásobně víc. A ptáte se, co přesně je na tom špatně? Všechny tyto plantáže vyrostly na místě původních deštných pralesů, které musejí být káceny. A přitom jsou nezbytně důležité pro správné fungování klimatu. Dochází ke snižování počtu živočišných druhů, změnám počasí, erozím půdy.
A proč je tedy palmový olej tak hojně využíván? Je třikrát levnější než olej, který neničí naši planetu. Ale to nikoho pravděpodobně nezajímá, neboť jsme zvyklí řešit až rozsáhlé důsledky činů, které pácháme. Předtím než je pocítíme, nemáme potřebu nic řešit. Proč taky, že?
Moje kamarádka nedávno přestala palmový olej jíst. A znám vlastně více lidí, kteří se k tomuto činu zařekli. Zrovna včera za mnou přišla s pytlíkem gumídků a byla nadšená z toho, že konečně našla nějaké bez palmáče. Přemýšlejme ale o tom, co se děje. Co by se stalo, kdybychom to takhle řešili všichni? Kdybychom udělali to, k čemu nás lidé odmítající palmový olej pobízí?
Všichni bychom šli a koupili si místo naší oblíbené nutelly radši tyhle superzdravé řepkové medvídky. Ale co se stane poté? Nad tím zase nikdo neuvažuje. Nestane se náhodou to, že se sice přestanou kácet deštné pralesy (což je velké plus), ale místo toho se začne hojně sázet řepka? A to všude, jelikož není na pěstování náročná. Takže jí bude všude ještě víc a bude zabírat jinak úrodnou půdu, kde by mohly být spousty brambor a užitečných surovin.
Je to začarovaný kruh. A proto říkám - Co je opravdovým řešením? Koupit si bonbony bez palmového oleje, nebo se jich prostě vzdát úplně?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Joina Joina | Web | 12. prosince 2016 v 14:55 | Reagovat

To máš pravdu, toto téma řeší hodně lidí.
My tedy normálně používáme olej slunečnicový a  ani mě nenapadlo jestli jsem měla nějaký výrobek z palmového oleje.

2 I am Jane I am Jane | Web | 12. prosince 2016 v 18:46 | Reagovat

Já jsem taky Kozoroh :)

3 Gabča Gabča | 12. prosince 2016 v 21:30 | Reagovat

Palmovému oleji se vyhýbám, ale takhle jsem nad tím nikdy neuvažovala...

4 Luci Luci | 12. prosince 2016 v 22:12 | Reagovat

Pěstování palem nějakým způsobem vyčerpává půdu, pak na ní mnoho let nejde nic pěstovat a plantáže se postupně rozšiřují za úrodnější a úrodnější...
Řepka jde pěstovat stále dokola na stejném místě, stačí půdu trochu pohnojit a střídat s nějakou další plodinou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama