Leden 2017

#KarinTestuje: Hummus

17. ledna 2017 v 23:37 | Karin |  My diary
Tak a je to tady. Konečně jsem zase zapálená do zdravé stravy, takže jedu kalorický tabulky a počítám hodnoty :D. Ale ne proto, že bych se bála, jestli jsem toho náhodou nesnědla moc. Spíše naopak. Snažím se jíst více, pravidelněji, vyváženě. Zkrátka tak, aby mi nic potřebného nechybělo. A opravdu mě to baví.
Moje kamarádka se před pár měsíci rozhodla nejíst maso, jelikož měla podezření, že jí způsobuje zdravotní problémy. Těžko říct, jestli to masem bylo, nebo ne. Každopádně maso vesele vynechává, ale moc neřeší to, jak si bílkoviny nahradit. Celkově tomu moc nerozumí a myslím, že takové vegetariánství je velkým krokem do prázdna. Za pár měsíců se jí pravděpodobně nic stát nemůže, ale kdyby se takto stravovala rok dva, nevím, co by na to tělo říkalo :). Pokusím se ji trochu nasměrovat. Uvidíme.
Úspěšně pokračuji se svou výzvou, kdy chci denně uvařit alespoň jedno opravdu healthy jídlo. Občas se mi jich zadaří hned několik a to pak mám opravdu radost. Do noty mi docela hraje i školní jídelna, která z nějakého důvodu v posledním týdnu nepodávala žádnou kalorickou bombu. Takže jsem ve své kůži. Vždycky se potřebuju v něčem najít a pak žít takový svůj vlastní svět. Jsem zvědavá, jak dlouho mi tohle vydrží. Já jsem se tedy ani předtím nestravovala nějak nezdravě, jen mě zkrátka často ovládala chuť na sladké. S tou bojuji i nyní a je snad ještě větší :D. Uvidíme, kdo vyhraje :D.

Včera jsem v Kauflandu narazila na tento hummus a nedalo mi to. Nikdy jsem žádný hummus nejedla, možná jsem se i trochu bála, jestli to nebude několikanásobně zdravější než chutnější :D. Ale opak je pravdou. Koupila jsem si Yami hummus kari a je naprosto božský. Já jsem veliká milovnice indického koření, kari sypu snad do všeho, takže za mě má tento výrobek obrovský palec nahoru. Má poměrně jemnou strukturu, nemá žádnou pachuť, nic. Člověk by v něm cizrnu vůbec nehledal :). Chutná zkrátka skvěle a tímto dnem se stávám jeho stálou zákaznicí!

Máte také nějaké zkušenosti s hummusem? Pozitivní/negativní? Přeji krásný den! :)

12.1.2017 - Stressful

12. ledna 2017 v 21:24 | Karin |  My diary
Ahoj vám všem! Delší dobu jsem se neukázala, omlouvám se. Se školou jsem teď ke konci pololetí na štíru, takže se začínám snažit a jde to ztuha :D. Hrozí mi propadnutí z matiky a po tom příliš netoužím. Snad zvládnu pololetní písemku aspoň na čtyřku. Jojo, takhle to vypadá, když se začnete učit v půlce ledna.
Jinak co se týče mého healthy plánu, je to poněkud složitější. Kvůli váze se mi do cvičení příliš nechtělo, jelikož mám strach, že půjde stále dolů. A protože jsem silný hypochondr, potřebuju se nejdříve dostat na svou původní váhu a připadat si zdravě :D. Místo posilování jsme se pro začátek domluvily s kamarádkou na tom, že uvaříme alespoň jedno zdravé jídlo denně. To mi připadá jako poměrně dobrý kompromis. Navíc mě vaření moc baví, takže už stačí jen najít si dostatek času a surovin a dát se do práce.
Pro dnešek jsem zvolila Jablečné pyré. S jablky jsem podusila i trošku naložené dýně a s oříšky, lněným semínkem a skořicí to bylo úžasně dobré. I přítel, který si všechno sladí tak moc, že mám pocit, že jen z pohledu na to množství cukru dostanu cukrovku, nevěřil tomu, že jsem ta jablíčka nedoslazovala. Od teď mám tedy novou oblíbenou healthy superjednoduchou sváču, kterou mohu všem jen doporučit! :)


3.1.2017 - Nový rok, nová cesta

3. ledna 2017 v 0:30 | Karin |  My diary
Tak a je to tady. Nadešel čas novoročních předsevzetí, z nichž devadesát devět procent zahrnuje hubnutí a zdravou stravu. A já se samozřejmě přidávám. Uvidíme, na jak dlouho.
Rozhodla jsem se konečně zase začít cvičit a zapracovat na tom svém věčném pojídání sladkostí. Posilka je pro mě docela nepříjemné prostředí, a tak raději zkusím nějaká work out videa. Rozhodně nechci hubnout, spíš naopak. V poslední době jsem nechtěně zhubla a nemůžu se dostat zpět na původní váhu. Potřebuji nabrat nějaký svalíky, aspoň trochu zpevnit postavu a zkrátka se cítit dobře a spokojeně sama se sebou. Uvidíme, co budu říkat za dva týdny :D. Ale pokusím se to vydržet. Hrozně mě baví vařit zdravě, ale horší je na to někde vzít čas. Ale na tom zapracuju a bude to dobrý. Určitě.
Snad uspěji.
Kdybyste mi náhodou někdo uměl poradit s jídelníčkem, tak všechny rady vřele vítám, protože bych nerada rapidně změnila stravu a zjistila, že vážím čtyřicet kilo a svaly nikde :D.

Každopádně začátek nového roku je novou cestou plnou nových možností. A proto přidávám jednou krásnou písničku a také tematickou fotografii z vlastní tvorby pro vás všechny, kteří jste se rozhodli něco v roce 2017 dokázat! ♥
1.1.2017 - Konec dobrý, všechno dobré?

1. ledna 2017 v 6:27 | Karin |  My diary
Před tím, než začnu vyprávět vlastní zážitky, ráda bych Vám popřála krásný Nový rok! Hlavně hodně štěstí, zdraví a lásky :)! Snad bude rok 2017 o neco lepší než 2016- A to ve všech směrech.
Co se týče oslav konce roku, tak těch bylo až až. S kamarádkami jsme si udělaly vlastního "předSilvestra", jelikož na jednatřicátého už jsme měly každá vlastní plány. A bylo to fajn. Sice jsme se nakonec sešly jen tři místo pěti, ale to už u nás začíná být docela normální... Čtyři hodinky jsme spolu poseděly, objednaly si skoro pětilitrový kyblík mojita a bylo nám skvěle :D! Aspoň něco pozitivního se v poslední posledni době událo. Nějak ze všech těch zpráv o zemřelých, atentátnících a válkách nemám obecně z celého uplynulého roku dobrý pocit.
No a na Silvestra to bylo samozřejmě velký. Nejdřív jsme byli s jedním párem kamarádů u nás doma a to bylo takové poklidnější, i když už tam jsem se pravděpodobně načala tou vodkou, co jsem do sebe jako jediná lila. Po pár hodinách jsme si dali sraz se dvěma přítelovejma kamarádama a ti vlastně za všechno můžou a zároveň pro mě byli záchranou :D!! Nalili do mě ještě venku dva panáky nejsilnějšího tatranského čaje a bylo to. Pak mám obrovský okno od chvíle, kdy jsme se rozhodli jít k nám domů až po to jak sedím v obýváku jednoho kluka z druhý strany města a hrozně brečím. Neptejte se proč. Když jsem opilá, dělám extra trapasy a já silně doufám, že jsem si to jen nějak vymyslela v hlavě a ve skutečnosti jsem vůbec nebulela. Netuším jak, ale naštěstí se někomu podařilo nacpat do mě doma prášky, takže těhotná možná ani nebudu. U toho kamaráda jsme nějakou dobu strávili, šli jsme se podívat ven na ohňostroje, bylo to fajn. I když je fakt, že z toho vím jen útržky a byla jsem asi brutálně otravná s těma svýma opileckýma řečma. Jako vždycky.
Silvestr pro mě skončil překvapivě už o tři čtvrtě na jednu, kdy se můj patnáctiletý brácha (neptejte se, jak se tam dostal, asi se to stalo někde ve chvíli mezi mrznutím venku a brečením u kámoše v bytě) rozhodl zavolat nám taxíka, abysme byli doma dřív než naši, protože jsou sice nesmírně hodní a tolerantní, ale takhle svoji dcerušku vidět nepotřebují.
Bylo to prostě velký a já teď v šest ráno nemůžu spát. A až se mi to podaří, tak zase prospím celý Nový rok. A pak strávím zbytek dne omlouváním se lidem, kteří mě celý večer tahali, uklidňovali a poslouchali. Klasika.

Co vaše silvestrovské zážitky?